IMAGE

هزینه های جاری مدارس را با دریافت وجه نقد از اولیاء تامین می کنیم

نطنز - مدیر آموزش و پرورش نطنز گفت: هزینه های جاری مدارس را با دریافت وجه نقد از اولیاء تامین می کنیم.

IMAGE

اعضای باند ۱۳ نفره قاچاقچیان در نطنز به دام پلیس افتادند

نطنز - فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نطنز گفت: اعضای باند ۱۳ نفره قاچاقچیان در آزادراه نطنز - کاشان به دام پلیس افتادند.

IMAGE

طرح جامع اقدام مشترک بافت قصبه نطنز در دست تدوین است

نطنز - شهردار نطنز گفت: پیش نویس طرح جامع اقدام مشترک بافت قصبه نطنز آماده و در دست تدوین است.

IMAGE

32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است

نطنز- رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز با اشاره به اینکه 32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است از تایید کارشناسان تهران بر لیاقت ثبت جهانی بافت محله افوشته و بافت محله قصبه در این شهرستان خبرداد....

IMAGE

اهدای تراکتور از خیری به منطقه حفاظت شده کرکس نطنز

نطنز- خیر دوستدار محیط زیست در قالب نذر طبیعیت تراکتوری را به منطقه حفاظت شده کرکس شهرستان نطنز اهدا کرد.

32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است

نطنز- رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز با اشاره به اینکه 32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است از تایید کارشناسان تهران بر لیاقت ثبت جهانی بافت محله افوشته و بافت محله قصبه در این شهرستان خبرداد.

 

حسین یزدانمهر رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان اصفهان، با اشاره به اینکه 1800 اثر تاریخی در شهرستان نطنز با ابیانه شناسایی شده است، گفت:120اثر از این تعداد ثبت ملی شده و 20 اثر بنا و 12 اثر معنوی نیز در لیست انتظار ثبت ملی است.

 

وی، بقعه بابا عبدالله روستای طار و بقعه بابا حاجی خالدآاباد از دوره صفویه خانه توسلیان مربوط به دوره قاجاری را تعدادی از این بناهای در لیست انتظار برشمرد و گفت: ترانه های قالی بافی بادرود و مهارت سرامیک نطنز نیز از میراث معنوی ثبت شده ملی نطنز است.

 

به گفته وی، بافت محله افوشته و بافت محله قصبه نیز توسط کارشناسان تهران تایید شده است که لیاقت ثبت جهانی ر ا دارد اما هنوز در لیست نرفته است.

 

یزدانمهر افزود:میراث معنوی نطنز شامل تعزیه خوانی شهر نطنز به عنوان پایگاه تعزیه در ایران که سابقه 170ساله دارد جقجقه زنی در ابیانه ،گویش ابیانه، آیین 28 صفر بادرود در امامزاده آقا علی عباس(ع)، مجمعه گردانی در متین آباد که در روز نیمه شعبان برگزار میشود و مراسم جل جلانی روستای طامه برای باران در فصل زمستان است.

 

شایان ذکر است:شهر نَطَنز، مرکز شهرستان نطنز، از باغشهرهای تاریخی و مرکزی ایران است که در استان اصفهان و در میانه راه کاشان به اصفهان در دامنه کوهستان کرکس و در شمال غربی اردستان قرار دارد.

 

دسترسی به شهر نطنز از طریق جاده قدیم کاشان نطنز و اصفهان نطنز و هم چنین آزادراه تهران - نطنز- اصفهان و جاده ترانزیت تهران جنوب امکان‌پذیر است.

 

نطنز به دلیل قدمت چند هزار ساله و واقع شدن در مسیر اصلی شمال و جنوب کشور و با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی از زمان‌های دور مورد توجه حکومتها بوده است و بدلیل وجود علما و فضلا ی موجود و مدفون در این منطقه به خاک اولیاء ا... معروف بود.

 

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری