IMAGE

مشکلات کوچک دستاوردهای انقلاب را کمرنگ نمی کند

نطنز - نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: اجازه نمی دهیم که از مسائل و مشکلات کوچک برای کمرنگ کردن دستاوردهای انقلاب سوء استفاده شود....

IMAGE

انقلاب اسلامی به پشتوانه مردم سالاری دینی در جهان بروز کرد

نطنز- امام جمعه نطنز گفت: انقلاب اسلامی ایران به پشتوانه مردم انقلابی و مردم سالاری دینی توانسته است در جهان ظهور کند.

IMAGE

واژگونی خودرو در جاده نطنز-کاشان یک کشته بر جای گذاشت

نطنز- مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان نطنز گفت: واژگون شدن سواری پیکان در جاده قدیم کاشان-نطنز یک کشته بر جای گذاشت....

IMAGE

۲۸ پروژه عمرانی در دهه فجر در نطنز به بهره برداری می‌رسد

نطنز - فرماندار شهرستان نطنز گفت: دهه مبارک فجر، ۲۸ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۷۲۰ میلیارد ریال در نطنز به بهره برداری می‌رسد....

IMAGE

برخورد اتوبوس با تریلر در آزادراه نطنز - اصفهان/۱۶نفر مصدوم شدند

نطنز- رئیس مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان نطنز گفت: برخورد اتوبوس با تریلر در آزادراه نطنز-اصفهان منجر به مصدومیت ۱۶ سرنشین اتوبوس شد....

صفاری نطنزی :از لفاظی درباره تفاهم برجام تا ولع معامله با ایران

نطنز نیوز - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضع گیری های کاندیداهای انتخابات آمریکا در مقابل تفاهم برجام را لفاظی دانست و گفت: آمریکایی ها به شکلی پنهان دنبال معامله با ایران هستند اما جمهوری اسلامی خود را برای سناریوهای متفاوت آماده کرده است.

به گزارش پایگاه خبری نطنز نیوز ، دکتر مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل وضعیت انتخابات الکترال 2016 گفت: چرخش قدرت در ایالات متحده از یک نظم و سیستم نانوشته برخوردار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: براساس مکانیسم چرخش قدرت واشنگتن به صورت 2دوره ای کلید کاخ سفید میان دموکرات ها و جمهوری خواهان دست به دست می شود. براساس سنت آمریکایی، احتمال پیروزی جمهوری خواهان پررنگ تر از دموکرات ها است.

انتخابات آمریکا

انتخابات متفاوت آمریکایی

وی با بیان این که رقابت های انتخابات الکترال 2016 با دوره های دیگر انتخابات آمریکا متفاوت است ، گفت: هیلاری کلینتون به عنوان نخستین کاندیدای زن در عرصه انتخابات درون حزبی برگزیده شده است. همسررئیس جمهوری سابق آمریکا تلاش می کند با بهره گیری از این موضوع تلاش می کند جامعه زنان ، لاتین تبارها و رنگین پوست های ایالات متحده را همراه خود کند.

این نماینده مجلس دهم با اشاره به برگزیده شدن دونالدترامپ به عنوان کاندیدای اردوگاه جمهوری خواهان ، گفت: ترامپ در میان سیاستمداران آمریکا به عنوان یک پدیده متفاوت شناخته می شود. کاندیدای جمهوری خواهان با تکیه بر سرمایه هنگفت خود از اصول خاصی تبعیت نمی کند و به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته است.

صفاری نطنزی گفت:  دونالد ترامپ با شعارهای پوپولیستی تند توانسته تعداد زیادی را با خود همراه کند. کاندیدای جمهوری خواهان خود را حافظ ارزش های آمریکایی می داند و رقبای خود را به انحراف از اصول متهم می کند.

وی با تشبیه رقابت نهایی انتخابات الکترال به دوئل گفت: هیلاری کلینتون در نگاه آمریکایی ها به لحاظذ جنسیتی در مقابل دونالد ترامپ یک بازنده است که توانایی اداره ایالات متحده را ندراد. واقعیت جامعه آمریکا این است که هنوز نگاه مردسالارانه وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ظرف 6 ماه آینده احتمال انتشار خبرهای افشاگرانه در مورد کاندیداهای انتخابات آمریکا پررنگ است. جنگ روانی میان جمهوری خواهان و دموکرات ها به نهایت خود خواهد رسید و این موضوع می تواند شکاف پیش آمده در مورد ترامپ را در میان محافظه کاران ترمیم کند.

برجام

لفاظی درباره تفاهم برجام و ایران

صفاری نطنزی با برجسته دانستن اهمیت سیاست خارجی در انتخابات الکترال گفت: آمریکایی ها دوست دارند که رهبری جامعه جهانی را به عنوان یک ابرقدرت در چنگ خود داشته باشند، این موضوع موجب اهمیت سیاست خارجی در مناظره های انتخابات آمریکا می شود.

وی در ادامه گفت: جمهوری اسلامی به عنوان کشوری که معادلات خاورمیانه را ابتدا برهم زد و در ادامه نبض امور را در دست گرفت همواره پای ثابت مناظره های انتخاباتی آمریکا بوده است. مساله اساسی اینجاست که در این دوره باتوجه به تفاهم برجام کاندیداهای هر دو گروه تلاش می کنند با لفاظی سهمی از برجام کسب کنند.

نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: هیلاری کلینتون در سخنان خود تلاش کرده است دموکرات ها را در موضع قدرت معرفی کند. وی مدعی است که با تحریم های فلج کننده ایران را پای میز مذاکره کشانده است اما واقعیت این است که آنها به تفاهم برجام نیاز داشتند.

وی گفت: دونالد ترامپ با مواضع سرسختانه علیه تفاهم برجام تلاش می کند اقتدار آمریکایی را به نمایش بگذارد. جمهوری خواهان همگی می دانند که برجام یک معاهده بین المللی با ضمانت شورای امنیت است که توانایی نقض آن را در عرف بین الملل ندارند.

دونالد ترامپ آمریکا

ولع جمهوری خواهان برای معامله

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در قیاس عملکرد جمهوری خواهان و دموکرات ها در مورد تفاهم برجام گفت: دموکرات ها با رویکردی ظاهرا اعتقادی عمل می کنند در حالی که جمهوری خواهان به دنبال معامله هستند.

وی گفت: دموکرات ها با وضع تحریم های خصمانه همواره تلاش کرده اند برنامه های خود را عملیاتی کنند اما جمهوری خواهان به دلیل روابط پیچیده با سرمایه داران غول های نظامی ، نفتی و صنعتی همواره به دنبال حفظ منافع مالی آمریکا بوده اند.

این نماینده مجلس دهم گفت: تفاهم برجام در شرایطی امضا شد که تغییر دکترین آمریکا نیازمند کاهش سطح تنش ها با ایران بود و حالا جمهوری خواهان به شکلی ناملموس دنبال برداشت منفعت اقتصادی از تفاهم برجام هستند.

کنگره آمریکا

پارادوکس عملکرد کنگره و سنا با تفاهم برجام

صفاری نطنزی با پیش کشیدن مواضع خصمانه کنگره و سنا گفت: مساله اساسی برای جمهوری خواهان این است که آنها نمی خواهند روابط با ایران به کام دموکرات ها تمام شود.

وی در ادامه افزود: کنگره و سنای آمریکا در عملکرد ایالات متحده همواره تاثیر داشته اند اما قدرت غالب در چنگ کاخ سفید است. به طور طبیعی جمهوری خواهان حاکم بر کنگره و سنا تلاش می کنند سرعت اوباما را تا پیش از انتخابات الکترال کاهش دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رئیس جمهوری آینده آمریکا اگر جمهوری خواه باشد قطعا کنگره و سنا به صورت یک دست عمل خواهند کرد.

وی گفت: ترامپ در مواردی نشان داده است که مواضع خود را به شکلی فاحش تغییر می دهد، با توجه به این موضوع تغییر رویکرد کاندیدای جمهوری خواهان در صورت پیروزی نسبت به تفاهم برجام دور از ذهن نیست.

نماینده مردم نطنز در مجلس با بیان این که در جامعه سیاسی آمریکا لابی های متفاوتی تاثیرگذار هستند ، گفت: لابی های صهیونیستی نظیر آیپک و جی استریت ، لابی های اعراب ، لابی های اسلحه ، لابی های نفت تاثیر گذار هستند. صهیونیست ها و اعراب از تفاهم برجام خشنود نیستند و تلاش می کنند روند اجرای تعهدات آمریکا به ایران را مختل کنند.

وی همچنین گفت: نکته پنهان در انتخابات آمریکا اینجاست که هیلاری به دلیل ضعف مالی تحت تاثیر اعراب و صهیونیست ها قرار دارد و در آینده ممکن است باتوجه به کمک هایی که گرفته مواضع تندتری علیه ایران اتخاذ کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نقض برجام یا طراحی های تحریم های جدید که در واقع ناقض تعهدات آمریکا در جریان مذاکرات 1+5 است به عنوان یک احتمال جدی در تهران مطرح است و جمهوری اسلامی سناریوهای متفاوتی را برای پاسخ به بدعهدی طرف مقابل آماده کرده است.

صفاری نطنزی تاکید کرد: دانش هسته ای جمهوری اسلامی کاملا بومی و برگشت پذیر است. مادامی که طرف های مقابل به تعهدات خود عمل کنند ایران نیز به آنچه که متعهد شده عمل خواهد کرد اما باتوجه به بسترهای قانونی موجود هرگونه بدعهدی با مقابله به مثل ایران مواجه خواهد شد.

گفتنی است که پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا قرار است سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ برابر ۸ نوامبر ۲۰۱۶ میلادی برگزار خواهد شد.

مصاحبه: علی ودایع

 

برگرفته از خبرگزاری خانه ملت با ویرایش

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری