IMAGE

آقای نماینده، نطنز فرهنگسرا ندارد!!!

سردبیر- بیش از یکسال از وعده دکتر مرتضی صفاری نطنزی در خصوص احداث مجتمع بزرگ فرهنگی در نطنز می گذرد.  

IMAGE

پشت پرده دروغ مانور در سایت اتمی نطنز/ واقعیت زمان برگشت‌پذیری به قبل از برجام...

نطنز - مدیرعامل اسبق سایت اتمی نطنز گفت: پشت پرده مانور بزرگ در سایت نطنز انهدام کل باتری‌خانه سایت نطنز بود که بازرسان آژانس انرژی اتمی نیز حضور داشتند و این اتفاق مربوط به سال 93 است....

IMAGE

ظرفیت دانشگاه آزاد نطنز برای تبدیل به قطب گردشگری

نطنز - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: با تکیه بر ظرفیت‌های اقلیمی، واحد نطنز می‌تواند به قطب گردشگری تبدیل شود....

IMAGE

مشکلات کوچک دستاوردهای انقلاب را کمرنگ نمی کند

نطنز - نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: اجازه نمی دهیم که از مسائل و مشکلات کوچک برای کمرنگ کردن دستاوردهای انقلاب سوء استفاده شود....

IMAGE

انقلاب اسلامی به پشتوانه مردم سالاری دینی در جهان بروز کرد

نطنز- امام جمعه نطنز گفت: انقلاب اسلامی ایران به پشتوانه مردم انقلابی و مردم سالاری دینی توانسته است در جهان ظهور کند.

ناهنجاری‌های موجود در جامعه اسلامی به دلیل عدم استفاده از ظرفیت‌های الهی است

نطنز نیوز - امام‌ جمعه شهرستان نطنز گفت: تمام ناهنجاری‌هایی که در جامعه اسلامی وجود دارد به دلیل عدم استفاده انسان از ظرفیت‌های الهی بوده که نوع‌ دوستی و بخشش نمونه‌ای از این ظرفیت‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری نطنز نیوز، حجت‌الاسلام روح‌الله امینی پیش از ظهر امروز در مراسم جشن عاطفه‌ها در دبیرستان امام خمینی نطنز، اظهار کرد: خدای عالم انسان را در بالاترین مراتب ارزشی در عالم خلق کرده و به تعبیری همه عالم را خداوند برای آدم آفریده است، همه هستی را به تعبیر برخی از بزرگان در آدم تعبیه کرده و خلاصه عالم خلقت را انسان قرار داده است.

وی افزود: انسان می‌تواند به مراتب بسیار بزرگ و بلندی دست پیدا کند تا این مرتبه در زندگی خودش، خانواده، جامعه اسلامی و دنیای بشریت تأثیرگذار باشد.

امام جمعه نطنز با اشاره به اینکه برخی از انسان‌ها از ظرفیت‌های الهی و فرصت‌ها استفاده نمی‌کند، تصریح کرد: این افراد عمرشان به مرحله‌ای می‌رسد که وقتی به عقب نگاه می‌کنند پشیمانی و وقتی به جلو نگاه می‌کنند ناامیدی است، وقتی انسان از تمام فرصت‌ها استفاده نکند نه‌ تنها در جامعه اسلامی تأثیرگذار نخواهد بود بلکه به نحوی انگل جامعه می‌شود.

امینی بیان داشت: تمام ناهنجاری‌هایی که در جامعه اسلامی وجود دارد به خاطر این است که انسان از ظرفیت‌های الهی خودش استفاده نکرده، یکی از این ظرفیت‌ها نوع‌ دوستی، بخشش برادری، برابری، احترام به دیگران، احترام به حقوق دیگران، محبت به دیگران و خوبی‌ها را تقسیم کردن است چراکه جامعه اسلامی ما یک پیکر واحد است اگر گوشه‌ای دچار اشکال و مشکل شود بقیه اعضا دچار نگرانی می‌شوند.

وی بیان کرد: اسلام به ما آموخته است که در هر شرایطی نه‌ تنها باید به فکر خودمان باشیم بلکه باید به فکر دیگران نیز باشیم بر همین اساس است که بحث بخشش در فرهنگ دینی ما جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است.

امام جمعه نطنز اضافه کرد: گاهی انسان لازم است بخشی از مال خود را ببخشد تا دیگری در رفاه و آسایش قرار بگیرد، گاهی لازم است انسان از جانش انفاق کند و ببخشد.

امینی دفاع مقدس صحنه را جان‌فشانی دانست و اظهار کرد: در این دوران دانش‌آموز، دانشجو و از همه اقشار کشور جانفشانی کردند، امروز نیز جوانان مدافع حرم جانشان را هدیه می‌کنند که این‌ها از مقوله‌های ارزشی است که در فرهنگ دین اسلام وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها، گفت: در جشن عاطفه‌ها هر کسی در حد وسع و قدرت خودش باید کمک کند، باید تصور کنیم که اگر مشکلی برای ما پیش بیاید چه اتفاقی می‌افتد و چه انتظاری از دیگران داریم، باید خودمان را به‌ جای کسانی بگذاریم که نیازمند به تحصیل هستند ولی کیف و کفش و تجهیزات تحصیل ندارند.

 امام جمعه نطنز افزود: به فکر دیگران بودن می‌تواند رشد و تعالی برای انسان به همراه داشته باشد چراکه انسانی که به فکر دیگران نباشد، دغدغه و حساسیت نداشته باشد، به سرنوشت دیگران انسان بی‌خاصیتی است و انسانی است که از مرحله انسانیت سقوط می‌کند و به‌ جایی می‌رسد که نه راه پیش و نه راه پس دارد.

امام‌جمعه شهرستان نطنز در پایان آرزوی موفقیت برای دانش‌آموزان و آینده‌سازان مملکت در توصیه به آنان گفت: آینده این کشور از آن شماست، شما باید به سلاح ایمان و علم و ادب مسلح شوید چراکه آینده این کشور نیازمند شماست.

در ادامه علیرضا محمودی، مدیر آموزش‌ و پرورش نطنز اظهار کرد: هر ساله به‌ منظور کمک به دانش‌آموزان نیازمند و بی‌بضاعت در ابتدای سال تحصیلی مراسم جشن عاطفه‌ها با مشارکت مردم، مسؤولان و همکاری کمیته امداد برگزار می‌شود که مردم نوع‌دوست با دستان سخاوتمندانه خود به یاری فرزندان محروم جامعه می‌شتابند.

 

 

برگرفته از فارس با ویرایش

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری