IMAGE

آقای نماینده، نطنز فرهنگسرا ندارد!!!

سردبیر- بیش از یکسال از وعده دکتر مرتضی صفاری نطنزی در خصوص احداث مجتمع بزرگ فرهنگی در نطنز می گذرد.  

IMAGE

پشت پرده دروغ مانور در سایت اتمی نطنز/ واقعیت زمان برگشت‌پذیری به قبل از برجام...

نطنز - مدیرعامل اسبق سایت اتمی نطنز گفت: پشت پرده مانور بزرگ در سایت نطنز انهدام کل باتری‌خانه سایت نطنز بود که بازرسان آژانس انرژی اتمی نیز حضور داشتند و این اتفاق مربوط به سال 93 است....

IMAGE

ظرفیت دانشگاه آزاد نطنز برای تبدیل به قطب گردشگری

نطنز - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: با تکیه بر ظرفیت‌های اقلیمی، واحد نطنز می‌تواند به قطب گردشگری تبدیل شود....

IMAGE

مشکلات کوچک دستاوردهای انقلاب را کمرنگ نمی کند

نطنز - نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: اجازه نمی دهیم که از مسائل و مشکلات کوچک برای کمرنگ کردن دستاوردهای انقلاب سوء استفاده شود....

IMAGE

انقلاب اسلامی به پشتوانه مردم سالاری دینی در جهان بروز کرد

نطنز- امام جمعه نطنز گفت: انقلاب اسلامی ایران به پشتوانه مردم انقلابی و مردم سالاری دینی توانسته است در جهان ظهور کند.

این روز ها نطنز همه جایش درد می کند

نطنز نیوز - شهرستان نطنز، این روزها در وضع خوبی به سر نمی برد.مردم صدایشان در نمی اید و اگر هم صدایی باشد در میان این همه مشکل و هیاهو واضح نخواهد بود.مسئولین هم که ترجیح داده اند سکوت کنند.

http://upload7.ir/imgs/2014-09/09084610460869280688.png

اوضاع شهرستانمان وخیم است.از هر زاوایه به نطنز نگاه کنی دردی دارد.اما غمخواری ندارد.به راستی می توان گفت شهرستان تاریخی نطنز یتیمی بیشتر نیست.

اگر از دید رسانه ای و مطبوعاتی نگاه کنیم، عده ای با نقاب درست کاری و حتی برخی بدون نقاب به نطنز ضربه می زنند.
برخی از پشت خنجر می زنند و برخی رو در رو.گاهی اسم شهرستانمان عوض می شود، گاهی متعلقاتش را به یغما می برند، برخی  اسم توابع نطنز را تغییر می دهند . برخی نطنز را کوچک می کنند تا خود بزرگ شوند.

از دید زیست محیطی که نگاه می کنیم، نطنز آینده را شهری آلوده و خشک می بینیم.

از یک طرف عده ای به جان کوه هایی افتاده اند و آنها را چپاول می کندن بی آنکه حتی سهمی کوچکی به مردم بدهند.جالب این است که اکثر معادن در یک منطقه حفاظت شده زیست محیطی فعالیت می کنند که خود نقض قانون است. اینها آینده باغشهر کوهستانی نطنز را نابود می کنند.

از طرفی دیگر چشمه ها و قنوات درگیر بحران شده اند.در طامه بند خاکی می زنند که آب جمع کنند که حتی به درد خود طامه ای ها نمی خورد و بیشتر سفره های زیر زمینی تقویت میشود که بیشتر به نفع مناطق پایین دست نطنز بوده تا قنوات شهرستان.

طرح فاضلاب هم که خود مشکلی دیگر است.تعیین محل تصفیه خانه، نبود سیستم دفع فاضلاب برای شهرک مسکن مهر و  اصل طرح فاضلاب نطنز که خود برای شهر ما  اضافی است.

یک مشکل بزرگ دیگر که برای باغشهر نطنز مرگ خاموش تلقی میشود و تاکنون هیچ کسی به این موضوع فکری اساسی نکرده است وجود مجتمع کارخانجات فولاد و ذوب آهن نطنز در شهرک صنعتی شجاع آباد است. اینجا همه چیز وارونه است. این مجتمع عظیم آنقدر زمین اختیار نموده است که به جای اینکه بگوییم مجتمع فولاد و ذوب آهن در شهرک شجاع آباد واقع شده است باید بگوییم شهرک شجاع آباد در مجتمع فولاد واقع شده است.هکتار ها زمینی که مراتع روستاییان و دامداران بود.

و مشکلات آن: حصار کشی چندین هکتاری مراتع دامداران، خشک شدن چاه های آب و قنوات از شجاع آباد و ابیازن گرفته تا مهاباد،

و اما خطر بزرگ این مجتمع چیست؟از زمانی که این مجتمع بزرگ تاسیس شد عده ای کارگر در ان مشغول کار شدند که تعدادی زیادی از انها مهاجر هستند که حتی  تعداد زیادی از آنها ساکن نطنز هم نیستند یعنی پول را از نطنز خارج می کنند. عده ای هم که به شهر نطنز آمده اند مشکلات خود را دارد که همه بر آن واقفیم.سود چندانی هم ندارد.هر چند وقت یکبار اخراج نیروها و...به نطرم نطنز آنقدر کارخانه و شرکت دارد که برای کار شهروندان کافی بوده باشد.پس بر طبل اشتغال زایی این مجتمع نکوبیم.

اگر به نزدیکی مجتمع رفته باشید و آلودگی آن را مشاهده کنید خواهید فهمید وقتی این کارخانه که هنوز درصد کمی از زمین هایش را بکار گرفته چنین آلودگی دارد اگر روزگاری فقط و فقط وسعت آماده به کار مجتمع سه یا چهار برابر وضع موجود شود،نطنز میشود همچون اصفهان و تهران. هوا که سرد می شود باید منتظر وارونگی هوا باشیم. از آلودگی نفسمان در نیاید.

هکتار ها اراضی که معلوم نیست تا بیست سال دیگر هم به کار گرفته شوند یانه. مفت مفت زمینهایی که خریداری شد. فردای نطنز آلدوگی است و بس.نه جنگلکاری قابل توجهی صورت گرفته است و نه نظراتی بر زمین های خریده شده توسط کارخانه فولاد.

کاش کسی به فکر آلودگی این کارخانه بود.

از دید تقسیمات کشوری، جغرافیایی و سیاسی که نگاه کنیم، عده ای اسم شهرستان را عوض میکنند، گاهی برخی توابع نطنز را مستقل می خوانند.کاشان هم که شده است دایه مهربان تر از مادر. نمیدانم حضور مسئولین شهرستان نطنز در جلسات کاشان چه سودی برای شهرستان داشته و دارد؟

مگر همین کاشانی ها نیستند که ابیانه و تاریخ و فرهنگ نطنز را از آن خود می خوانند؟

مگر همین ها نیستند که خیلی خیلی بیش تر از ما نطنزی ها از وجود سایت هسته ای نطنز بهره میبرند؟

سایتی که فقط اسمش به نام ما مانده  و بودجه کمی که بیشتر شبیه صدقه است.در قبال هکتار ها زمین ممنوع الورود که منطقه نظامی شده است، دید منفی در صنعت گردشگری که به نطنز است، فکر میکنم ضرر این مجتمع برای ما بوده و سودش برای کاشان.

گاهی اسم شهرستان عوش میشود گاهی بخش، گاهی بخشداری و برخی اوقات آزادراه.

این روزها وضع گردشگری نطنز هم خراب است، درب آثار تاریخی که به خاطر کمبود بودجه بسته است، در حالیکه بودجه هایی برای خانه های تاریخی با قدمتی خیلی کمتر در نظر گرفته شده است.

هنوز یادمان هست که قرار  بود دانشگاه مجید شریف واقفی در نطنز ساخته شود اما هنوز اقدامی انجام نشده است.

ظاهرا آقای فرماندار خواب است.چون اگر بیدار بود وضع اینگونه نبود.

آقای فرماندار اگر خواب نیستید، بفرمایید در قبال تغییر نام توابع شهرستان و خود شهرستان در خبرگزاری ها و رسانه های رسمی کشور چه کرده اید؟

 آقای فرماندار اگر خواب نیستید، بفرمایید وقتی اسم بخشداری در بالای ساختمان دهیاری یکی از روستاها  عوض شده ، چه اقدامی کردید؟

مگر این نیست که تغییر نام تقسیمات کشوری جرم است؟

مگر نه اینست که نشر کذب و دروغ در خبرزگاری ها جرم است؟

آقای فرماندار اگر خواب نیستید بفرمایید در مورد طرح فاضلاب نطنز شما چه اقداماتی کرده اید که نتیجه داده اند؟

آقای فرماندار اگر خواب نیستید، بفرمایید برای آلودگی مجتمع کارخانجات فولاد وذوب آهن نطنز چه اقدامی کرده اید؟

آقای فرماندار اگر خواب نیستید، تا به حال چقدر از  یک درصد بودجه سایت اتمی نطنز را برای شهرستان اخذ کرده اید؟

آقای فرماندار اگر خواب نیستید، بفرمایید وضعیت ساختمان دفتر خبری شهرستان چگونه است؟

آقای فرماندار اگر خواب نیستید، جواب دهید.نگذارید فکر کنیم که نطنز یتیم شده است.

 دوست داریم بداینم در مورد طرح فاضلاب شهری،وضعیت زیست محیطی نطنز،فعالیت معادن، آلودگی کارخانجات فولاد و ذوب آهن نطنز،دفتری خبری،هویت له شده نطنز توسط برخی خبرنگاران و...

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری