IMAGE

آقای نماینده، نطنز فرهنگسرا ندارد!!!

سردبیر- بیش از یکسال از وعده دکتر مرتضی صفاری نطنزی در خصوص احداث مجتمع بزرگ فرهنگی در نطنز می گذرد.  

IMAGE

پشت پرده دروغ مانور در سایت اتمی نطنز/ واقعیت زمان برگشت‌پذیری به قبل از برجام...

نطنز - مدیرعامل اسبق سایت اتمی نطنز گفت: پشت پرده مانور بزرگ در سایت نطنز انهدام کل باتری‌خانه سایت نطنز بود که بازرسان آژانس انرژی اتمی نیز حضور داشتند و این اتفاق مربوط به سال 93 است....

IMAGE

ظرفیت دانشگاه آزاد نطنز برای تبدیل به قطب گردشگری

نطنز - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: با تکیه بر ظرفیت‌های اقلیمی، واحد نطنز می‌تواند به قطب گردشگری تبدیل شود....

IMAGE

مشکلات کوچک دستاوردهای انقلاب را کمرنگ نمی کند

نطنز - نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: اجازه نمی دهیم که از مسائل و مشکلات کوچک برای کمرنگ کردن دستاوردهای انقلاب سوء استفاده شود....

IMAGE

انقلاب اسلامی به پشتوانه مردم سالاری دینی در جهان بروز کرد

نطنز- امام جمعه نطنز گفت: انقلاب اسلامی ایران به پشتوانه مردم انقلابی و مردم سالاری دینی توانسته است در جهان ظهور کند.

توافقی را قبول داریم که همه تحریم‌ها در آن یکجا برداشته شود

نطنز نیـوز - نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی مواد توافقنامه ژنو گفت: توافقی را قبول داریم که همه تحریم‌ها در آن یکجا برداشته شود.

نبویان

به گزارش پایـگاه خبری نطنز نیوز ، سیدمحمود نبویان نماینده مجلس شورای اسلامی در نشست "تجربه تلخ اعتماد" در سالروز توافقنامه بروکسل درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران اظهار داشت: اختلاف بین دو رویکرد است؛ یک رویکرد این است که ما می‌توانیم روی پای خودمان بایستیم و رشد کنیم. حتی اگر هم دشمن فشاری به ما آورد توان مقابله داریم و رویکرد دیگر این است که هر چه دیگران دیکته می‌کنند، باید بپذیریم.

وی با طرح این سوال که آیا با این رویکرد زندگی ما سر و سامان می‌یابد و همه چیز عالی می‌شود، گفت: آنچه که مشهود است زندگی ما با کنار آمدن با آمریکا درست نمی‌شود و کنار آمدن با این کشور جز ذلت و عقب‌ماندگی چیزی برای ما ندارد.

نبویان با اشاره به اینکه ما در سال‌هایی که با غرب و ۳ کشور اروپایی مذاکره می‌کردیم تقریبا همه چیز خود را در آن دوران از دست دادیم، ادامه داد:‌ دوباره همین افراد آمدند و هر چه در ۸ سال گذشته به دست آورده بودیم، از دست دادیم.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به متن توافقنامه ژنو و بیان برخی از مواد این توافقنامه گفت: از وقتی متن اصلی توافقنامه ژنو بیرون آمد آمریکا و تیم مذاکره‌کننده ایران حواسشان جمع بود دیگر چیزی در این زمینه از مذاکرات بیرون نیاید و ظریف هم در جلسه به ما گفت من هیچ چیزی به شما نمی‌گویم.

نبویان افزود: از نگاه برخی ملت ایران همیشه بدهکار آمریکاست و دلیل مذاکرات را تحریم‌ها و وضعیت تورم و گرانی می‌دانند در حالی که باید از آنها پرسید چه کسی تحریم‌ها را به ملت ایران تحمیل کرده است.

وی ادامه داد: آیا می‌توان به کسی که با چاقو به گلوی ملت ایران فشار می‌آورد می‌توان امید داشت و آیا این نگاه عاقلانه است.

این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه توافقنامه ژنو ۵ بخش دارد، گفت: مقدمه، گام اول، گام میانی، گام نهایی و نتیجه نهایی از مراحل این توافقنامه است و ما اکنون درگیر گام نهایی مذاکرات هستیم.

نبویان در ادامه گفت: در متن اصلی توافقنامه ایران ۲۸ تعهد را قبول می‌کند و طی آن ما قبول کرده‌ایم هیچ پیشرفتی در غنی‌سازی در سایت‌هایی مثل نطنز نداشته باشیم و طی آمار اعلام شده در ۳ ماهه اول سال ۹۲ تنها ۱۸۰۰ سانتریفیوژ نصب کردیم و بعد از این توافقنامه طبق آمار آژانس، ایران سانتریفیوژی نصب نکرده است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه تعطیل شدن نصف سایت نطنز و سه چهارم سایت فوردو از دیگر تعهدات ما در توافقنامه ژنو بوده است، گفت: تا سوم آذر اعلام می‌کردند سه چهارم فوردو تعطیل شود، اما حالا می‌گویند اصلا نمی‌خواهد فوردو را داشته باشید. ظریف در جلسه با نمایندگان نیز گفت به آنها گفته‌ایم که ما خودمان نمی‌خواهیم فوردو را داشته باشیم.

نبویان در مورد سایت اراک نیز گفت: در اوایل به ما نمایندگان می‌گفتند سایت اراک فعال است، اما طبق تعهداتی که در ژنو داده‌ایم، هرگونه فعالیت هسته‌ای کشورمان باید با توافق آمریکا باشد. حتی از زمینه‌های فعالیت‌های تحقیقاتی، علمی و فناوری هسته‌ای نیز عقب‌نشینی کردند و وقتی از آنها می‌پرسیم چرا این را قبول کرده‌‌اند، می‌گویند فشار زیاد بود.

وی افزود: در حال حاضر کشوری مانند ژاپن ۳۰ تن پلوتونیوم دارد اما به ما گفتند شما حتی یک گرم پلوتونیوم نداشته باشید و طبق تعهدی که داده شده تمام اطلاعات و دار و ندار هسته‌ای‌مان را ظرف ۳ ماه در اختیار آمریکا قرار داده‌اند.

نبویان گفت: نظارت‌هایی که طبق این توافقنامه متعهد شده‌ایم نظارت‌هایی است که قبلا وجود نداشته است. البته این مسئله چندان مشخص نیست و نه ما نمایندگان، نه شما دانشجویان و نه مردم به دلیل اینکه کم سوادند نباید این اطلاعات را داشته باشند.

وی گفت: براساس این توافقنامه تولید سانتریفیوژ‌ها محدود می‌شود و تنها در ازای خراب شدن سانتریفیوژی ایران می‌تواند سانتریفیوژ جدید داشته باشد. یعنی ۹۸ درصد حق ساخت سانتریفیوژ را واگذار کرده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: براساس این توافقنامه آب سنگین اراک و یو‌سی‌اف اصفهان هم تعلیق شده است. لذا باید از مذاکراه‌ کنندگان پرسید آیا صنعت هسته‌ای چیزی غیر از این مسائلی است که اعلام می‌کنیم.

نبویان با اشاره به اینکه طبق این توافقنامه آمریکا باید رضایت دهد که آیا ایران نیاز عملی به غنی‌سازی دارد یا نه، گفت: وقتی مسئله را به عراقچی منتقل کردیم گفت نه به ۲۵ درصد نیاز داریم و نه به ۵ درصد. البته اعلام می‌کردند ما ۵ درصد را واگذار نکرده‌ایم، اما وقتی توافقنامه ژنو را با دقت مرور می‌کنید می‌بینید یک جا هم عنوان نشده است که ما حق غنی‌سازی ۵ درصد یا حتی نیم درصد را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه طبق این توافقنامه آمریکا مکان و زمان غنی‌سازی را نیز برای ما مشخص می‌کند، گفت: براساس این توافقنامه معلوم نیست ایران چه به دست آورده است. هسته‌ای را که از دست داده‌ایم، پس چه برای ما مانده است؟

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه طرف مقابل تنها چند تعهد آن هم نصفه و نیمه به ایران داده است، گفت: آنها تعهد داده‌اند سقف فروش نفت ایران که یک میلیون بشکه در روز است ثابت بماند و ۱۰۰ میلیارد دلار پولی را که آمریکا از درآمدهای ایران به زور در بانکهای خود بلوکه کرده است در صورتی که ایران تعهدات خود را عملیاتی کند به ایران بازگردانده شوند و این در شرایطی است که حتی پس از عمل به تعهدات تنها ۷ میلیارد دلار از ۱۰۰ میلیارد دلار ایران را به این کشور داده‌اند.

نبویان با اشاره به اینکه طبق این توافقنامه کشتی‌های ایران باید توسط بیمه‌گذارها بیمه می‌شد، گفت: وقتی از آنها سوال می‌کنیم پولمان چه شد می‌گویند در حساب بانک مرکزی در فلان جای دنیاست. به قول خود آنها قبلا دلارها چمدانی توسط دلال‌ها به ایران می‌آمده است و امروز هم به قول وزیر صنعت و معدن به شکل چمدانی و با دلال به کشور می‌آید. پس باید پرسید اینکه می‌گوییم پول ایران آزاد شده است، چیست.

وی ادامه داد: برخی از اعضای تیم مذاکره کننده می‌گویند طرف مقابل به وظایف خود عمل کرده است و عصبانی است از این که می‌گویند که چرا وندی شرمن به وظیفه خودش عمل نکرده است و به طرف مذاکره می‌گویند چند ماه طول کشید تا ما مسئولانمان را راضی کنیم که شما به وظایف‌تان عمل کرده‌اید.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه تاکنون هیچ کشتی از ایران بیمه نشده و پتروشیمی ما آزاد نشده و حتی یک عدد از تحریم‌ها نیز برداشته نشده است، گفت: خود آمریکایی‌ها گفته‌اند که ۱۵ تا ۲۰ سال آینده یک چهارم تحریم‌ها را برمی‌داریم و به گفته یکی از اعضای تیم مذاکره کننده آمریکایی تنها یک پنجم تحریم‌های هسته‌ای را خواهند برداشت.

نبویان با اشاره اینکه ایران از سوی کشورهای غربی با ۴ تحریم روبروست گفت: تحریم به خاطر هسته‌ای، تحریم  به دلیل حقوق بشر، تحریم به دلیل مسائل موشکی و تحریم به دلیل چیزی که آنها ادعا می‌کنند مبنی بر حمایت از تروریستها،  تحریم‌هایی است که ایران با آن روبروست.

وی با اشاره به اینکه من به دانشگاه‌های متعددی دعوت شدم اما برخی از مسئولان دانشگاه‌ها ادعا می‌کنند سخنان من ضد منافع ملی است، گفت: باید از آنها پرسید آیا سخنان من خطری برای منافع ملی است یا این توافقنامه؟ البته سخنان من خطری برای فتنه‌گران است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها اعلام کردند که ما تحریمهای هسته‌ای را هم طی سالهای آینده برخواهیم داشت، گفت: مشخص نیست که ما پس از آن چه کار می‌توانیم انجام دهیم در حالی که ما ۹ هزار سانتریفیوژ داریم و می‌‌گویند قرار است این عدد به ۶ هزار برسد و این در حالی است که ما برای ساخت نیروگاه بوشهر به بالای ۵۰ هزار سانتریفیوژ نیاز داریم.

نبویان تاکید کرد: ما توافقی را قبول داریم که در آن همه تحریم‌ها یکجا برداشته شود.

وی در ادامه سخنان خود با طرح این سوال که باید از ۳ عضو بزرگوار مذاکره هسته‌ای یعنی ظریف، عراقچی و تخته روانچی پرسید که این توافقنامه را چه کسی و در کجا نوشته است، گفت: آیا این توافقنامه در سوم آذر سال گذشته و یا در عمان نوشته شده است. یک ماه قبل از ۵ آبان سال گذشته برخی از دوستان ما تقریبا هشدارهایی را در این زمینه به مسئولان ما داده بودند که مبادا چنین مواردی را امضا کنید. لذا معتقدیم توافقنامه ژنو همه چیز ما را داد و هیچ چیزی برای ما نیاورد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تیم مذاکره کننده ضعیف است و باید تیمی قویتر فرستاد، گفت: تیم قویتر هم «فریدون»‌ نیست. خدا پدر مشایی را بیامرزد. می‌گویند فریدون نماینده ویژه رئیس جمهور است. باید افراد کارشناس و قوی را با این تیم فرستاد.

نبویان افزود: مقام معظم رهبری سال گذشته اعلام کردند که پرداختن به مباحث موشکی ایران در مذاکرات کار ابلهانه و احمقانه‌ای است گفت: شرمن در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که عراقچی و ظریف خودشان این تعهدات را امضا کرده‌اند.

وی گفت: تعهد داده‌اند به تمام قطعنامه‌های شورای امنیت ملی بپردازند. لذا تمام هسته‌ای ما را تعلیق کرده‌اند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بند چهارم توافقنامه موشکی است، گفت: متاسفانه طبق این توافقنامه فعالیت هسته‌ای ما بالای ۹۵ درصد تعطیل شده است و این در حالی است که یک درصد هم تحریم‌ها کم نشده است.

 

برگرفته از تسنیم

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری